Intramural Schedules


Racquetball Playoff Schedule

Singles Division

Monday, March 10th
Game 1 - 8:00 p.m. - (#4) Space Jam vs. (#5) Toon Squad
Winner: (#5) Toon Squad
Game 2 - 9:00 p.m. - (#3) Shogun vs. (#6) Wet Marlins
Winner: (#3) Shogun

Tuesday, March 11th
Game 3 - 8:00 p.m. - (#1) Ace vs. Winner of (#5) Toon Squad
Game 4 - 9:00 p.m. - (#2) Abusement Park vs. (#3) Shogun

Wednesday, March 12th - Championship Game
Game 5 - 8:00 p.m. - (#5) Toon Squad vs. (#3) Shogun!

Doubles Division

Monday, March 10th
Game 1 - 10:00 p.m. - (#4) Sexy Racq's vs. (#5) Charizard
Winner: (#5) Charizard

Tuesday, March 11th
Game 2 - 10:00 p.m. - (#1) Team One vs. (#5) Charizard
Game 3 - 11:00 p.m. - (#3) Wet Marlins vs. (#2) Brass Monkeys

Wednesday, March 12th- Championship Game
Game 4 - 9:00 p.m. - (#1) Team One vs. (#2) Brass Monkeys


Dodgeball playoff schedule

Co-ed Division

Monday, March 10th
Game 1 - 11:30 p.m. (#4) Wet Marlins vs. (#5) Tequlia Sunrise
Winner: (#4) Wet Marlins

Wednesday, March 12th
Game 2- 10:00 p.m. (#1) Brass Monkeys vs. (#4) Wet Marlins
Game 3- 10:30 p.m. (#3) American Heroes vs. (#2) Phi Kap/ Ago

Thursday, March 13th- Championship Game
Game 4- 10 p.m. (#1) Brass Monkeys  vs. (#3) American Heroes

Mens Division

Monday, March 10th
Game 1- 10:00 p.m. (#8) Mudcats vs. (#9) Sig Tau
Winner: (#8) Mudcats
Game 2 - 10:30 p.m. (#6) Omega vs. (#11) Alex Quail's Mom
Winner: (#11) Alex Quail's Mom
Game 3- 11:00 p.m. (#7) Wet Marlins vs. (#10) Sigma Nu Chi
Winner: (#10) Sigma Nu Chi


Tuesday, March 11th
Game 4- 10 p.m. (#1) Phi Kap vs. (#8) Mudcats
Game 5- 10:30 p.m. (#5) Boutros Boutros Dodgeball vs. (#4) Brass Monkeys
Game 6- 11:00 p.m. (#3) Jamaican Hopscotch Mafia vs. (#11) Alex Quail's Mom
Game 7- 11:30 p.m. (#10) Sigma Nu Chi vs. (#2) American Heroes


Wednesday, March 12th
Game 8- 11:00 p.m. (#1) Phi Kap vs. (#4) Brass Monkeys
Game 9- 11:30 p.m. (#3) Jamaican Hopscotch Mafia vs. (#2) American Heroes


Thursday, March 13th-Championship Game
Game 10- 10:30 p.m. (#4) Brass Monkeys  vs. (#2) American Heroes


Broomball playoff schedule

Co-ed Rec Division

Sunday, March 9th
Game 1- 10:00 p.m. RUMSPRINGAAA vs. Omega/AOPi
Winner: RUMSPRINGAAA
Game 2- 10:30 p.m. Penthouse vs. Geneseo ResLife
Winner: Geneseo ResLife
Game 3- 11:00 p.m. No Fishbowls vs. Thundercats
Winner: Thundercats
Game 4- 11:30 p.m. Wet Marlins vs. Licensed Zamboni Drivers
Winner: Wet Marlins
Game 5- 12:00 a.m. American Heroes vs. The Clean Up Crew
Winner: American Heroes
Game 6- 12:30 a.m. Risk if for the Biscuit vs. Average Bobs
Winner: Average Bobs

Monday, March 10th
Game 7- 10:30 p.m. (#7) Victorious Secret vs. RLKrows
Winner: (#7) Victorious Secret
Game 8- 11:00 p.m. (#2) Jorgatron vs. Team Fortress
Winner: (#2) Jorgatron
Game 9- 11:30 p.m. (#1) RUMPRINGAAA   vs. Geneseo ResLife
Winner: (#1) RUMPRINGAAA
Game 10- 12:00 a.m. Thundercats vs. (#4) Wet Marlins
Winner: (#4) Wet Marlins
Game 11- 12:30 p.m. (#3) American Heroes  vs. Average Bobs
Winner: (#3) American Heroes

Tuesday, March 11th
Game 12- 10:30 p.m. (#7) Victorious Secret vs. (#2) Jorgatron

Wednesday, March 12th
Game 13- 11:00 p.m. (#1) RUMPRINGAAA  vs. (#4) Wet Marlins
Game 14- 11:30 p.m. (#3) American Heroes  vs. (#2) Jorgatron

Thursday, March 13th- Championship Game
Game 15- 11:00 p.m. (#4) Wet Marlins vs. (#2) American Heroes

Co-ed Competitive Division
Tuesday, March 11th
Game 1- 12:00 a.m. We Got Buns vs. Wet Marlins
Game 2- 12:30 a.m. RUMSPRINGAAA vs. American Heroes

Thursday, March 13th- Championship Game
Game 3- 11:30 p.m. We Got Buns vs. American Heroes

Men's Division
Monday, March 10th
Game 1- 1:00 a.m. (#4) GFC vs. Enforcer
Winner: (#4) GFC

Tuesday, March 11th
Game 2- 11:00 p.m. Sig Tau vs. Phi Kap
Game 3- 11:30 p.m. Bag End Boys vs. Brass Monkeys

Wednesday, March 12th
Game 4- 12:00 a.m. American Heroes vs. (#4) GFC
Game 5- 12:30 a.m. Sig Tau vs. Brass Monkeys

Thursday, March 13th- Championship Game
Game 6- 12:00 a.m. American Heroes vs. Brass Monkeys

Women's Division
Wednesday, March 12th
Game 1- 10:30 p.m. Wet Marlins vs. Mystic Balls

Thursday, March 13th- Championship Game
Game 2- Sweepry When Wet vs. Mystic Balls


Basketball playoff schedule

Men's Rec Division
Sunday, March 9th
Game 1- 5:00 p.m. (#8) The Truth vs (#9) Raw Steel and Sex Appeal
Winner: (#8) The Truth

Monday, March 10th
Game 2- 10:45 p.m. (#1) Phi Kap vs. (#8) The Truth
Winner: (#1) Phi Kap
Game 3- 10:45 p.m. (#5) Ghetto Meadows vs. (#4) We Cheat to Win
Winner: (#5) Ghetto Meadows
Game 4- 11:30 p.m. (#3) Sean Kane vs. (#6) Women's Golf
Winner: (#3) Sean Kane
Game 5- 11:30 p.m. (#7) Crows vs (#2) American Heroes
Winner: (#7) Crows

Wednesday, March 12th
Game 6- 10:00 p.m. (#1) Phi Kap vs. (#5) Ghetto Meadows
Game 7- 10:45 p.m. (#3) Sean Kane vs. (#7) Crows

Thursday, March 13th
Game 8- 10:45 p.m. (#1) Phi Kap vs (#3) Sean Kane

Men's Competitive Division
Sunday, March 9th
Game 1- 5:00 p.m. (#8) We Cheat to Win vs (#9) Park and Recreation
Winner: (#8) We Cheat to Win

Tuesday, March 11th
Game 2- 10:00 p.m. (#1) Spliff City vs (#8) We Cheat to Win
Game 3- 11:00p.m. (#5) Mama Juanas vs (#4) Thank You Based God
Game 4- 10:00 p.m. (#3) Phi Kap vs (#6) Wet Marlins
Game 5- 11:00 p.m. (#7) SGOdesse vs (#2) CSU

Wednesday March 12th
Game 6- 10:00 p.m. (#8) We Cheat to Win  vs (#5) Mama Juanas
Game 7- 10:45 p.m. (#3) Phi Kap vs. (#2) CSU

Thursday, March 13th
Game 8- 11:30 p.m. (#5) Mama Juanas vs (#3) Phi Kap

0

Co-ed Division
Sunday, March 9th
Game 1- 4:00 p.m. (#4) American Heroes vs. (#5) Blue Ballers
Winner: Blue Ballers
Game 2- 4:00 p.m. (#3) Wet Bandits vs. (#6) Ginger Ale
Winner: Wet Bandits

Monday, March 10th
Game 3- 10:00 p.m. (#1) Phi Kap vs. Blue Ballers
Winner: (#1) Phi Kap
Game 4- 10:00p.m. (#2) Ravens vs. (#3) Wet Bandits
Winner: (#3) Wet Bandits

Thursday, March 13th
Game 5- 10:00p.m. (#1) Phi Kap vs. (#3) Wet Bandits