Breadcrumb

Intramural Schedules, Fall 2018

Badminton

 

Thursday, September 20

9:00 pm Soft Serve vs. Buffalo Island

9:30 pm Tip Top (w) vs. Mittens

10:00 pm Certified vs. Tip Top (m)

10:30 pm Block Party vs. Birdie Trap

 

Monday, September 24

9:00 pm Average vs. Alpha (c)

9:30 pm Gold vs. Geebs

10:00 pm Block Party vs. Certified

 

Tuesday, September 25

9:00 pm Alpha (m) vs. Tip Top (m)

9:30 pm Gold vs. Average

10:00 pm Alpha (c) vs. Geebs

 

Wednesday, September 26

9:00 pm Mittens vs. Soft Serve

9:30 pm Tip Top vs. lol

10:00 pm Buffalo Island vs. Flippin
 

Flag Football

 

Monday, September 24

4:00 pm ZBXI vs. Sig Nu

5:00 pm Kap Sig vs. Basketball

6:00 pm Theta Chi vs. Show US

 

Tuesday, September 25

6:00 pm Phi Kap vs. Show Us


Outdoor Soccer                                                                                                   

 

Thursday, September 20

4:00 pm Phi Kap/FH vs. Goal Diggers

5:00 pm Crows vs. Kroos

6:00 pm Goal Diggers vs. Charlie

7:00 pm Clint vs. Tip Top (c)

 

Sunday, September 23

1:00 pm Sig Nu vs. Phi Kap

2:00 pm Tim Added vs. GFR

3:00 pm Phi Kap/FH vs. Tyson

4:00 pm Crows vs. Habibi

5:00 pm Tip Top (m) vs. Phitness

 

Monday, September 24

4:00 pm Theta Chi vs. Phi Kap

5:00 pm Happy Fun vs. Fire Breathing

6:00 pm Sig Nu vs. Kappa Sig

7:00 pm Phi Kap/FH vs. Tip Top (c)

 

Tuesday, September 25

4:00 pm Clint vs. Tim Added

5:00 pm Tip Top (m) vs. Habibi

6:00 pm Happy Fun vs. Phitness

7:00 pm Charlie vs. Fake Madrid

 

Wednesday, September 26

4:00 pm GFR vs. Goal Diggers

5:00 pm Crows vs. Kappa Sig

6:00 pmSig Nu vs. Theta Chi

7:00 pm Phi Kap vs. Kroos

Pickleball

 

Monday, September 24

9:00 pm Tickle vs. Dill

9:30 pm Tip Top vs. Big Turkey

 

Tuesday, September 25

9:00 pm Big Turkey vs. Tickle

9:30 pm Dill vs. Tip Top


Volleyball

 

Thursday, September 20

9:00 pm Ball Busters vs. Goats

9:45 pm Trappa vs. Gany

10:30 pm Smack it vs. Hot Sets

11:15 pm Spiked Punch vs. Sets Beach

 

Sunday, September 23

4:00 pm Lambs/Sams vs. Goon

4:45 pm GFR vs. Phi Kap/SDT

5:30 pm Kap Sig vs. Phi Kap

6:15 pm Warfare vs. DPhiE

7:00pm Trappa vs. Tip Top

7:45 pm Smack it vs. Sets Beach

8:30 pm Help Me vs. Theta/AST

9:15 pm Llamas vs. Golf/ZBXI

 

Monday, September 24

9:00 pm Goats vs. Golf/ZBXI

9:45 pm Goon vs. Llamas

10:30 pm Lambs/Sams vs. Ball Busters

11:15 pm Help Me vs. Hot Sets

 

Tuesday, September 25

9:00 pm Theta/AST vs. GFR

9:45 pm Spiked Punch vs. Kap/SDT

10:30 pm Kap Sig vs. EZ Pass

11:15 pm Warfare vs. WLAX

12:00 am Ball Busters vs. Tip Top

 

Wednesday, September 26

9:00 pm Golf/ZBXI vs. Gany

9:45 pm Phi Kap/SDT vs. Smack It

10:30 pm Help Me vs. GFR

11:15 pm Theta/AST vs. Spiked Punch

12:00 am Phi Kap vs. EZ Pass

 

Thursday, September 27

9:00 pm Trappa vs. Goon

9:45 pm Llamas vs. Goats

10:30 pm Sets Beach vs. Hot Sets

11:15 pm WLAX vs. DPhiE

 

Champions Spring 2018:


 

 

Coed Dodgeball
Alcoballics- Coed Indoor Soccer

Coed Dodgeball

Alcoballics- Coed Kickball

coed recreational broomball

Alcoballics- Men's Kickball

 

Mens Recreational Basketball

Can Jelly- Kan Jam

mens broomball

Howsurankles- Men's Indoor Soccer

Mens competitive basketball

Mudcats- Men's Softball 

Mens dodgeball

Phi Kap/Field Hockey- Coed Softball

women basketball

TFS- Women's Indoor Soccer

Coed Dodgeball

Alcoballics- Women's Kickball